cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Nebiyan Yaylası/Aydınpınar Mah/19 Mayıs
tren

Covid-19 aşısı bulundu mu ?işte aşıda son durum

19.09.2020
277
Covid-19 aşısı bulundu mu ?işte aşıda son durum

Covid-19 aşısı ne zaman çıkacak

haber.fw  1024x683 - Covid-19 aşısı bulundu mu ?işte aşıda son durum

Bilim insanlarının koronavirüs aşı çalışmaları devam ederken ülkemizdeki test çalışmalarından olumlu haberler geldi. Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettiin Koca, ” Almanya’daki çalışma Pfizer’ın çalışması. Bu çalışmasıyla ilgili faz3 çalışmasına kadar gelmiş oldular. Bu faz3 çalışması Türkiye’de de başlandı. ” dedi. Diğer yandan Alman merkezli BioNTech CEO’su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin aşı için tarih verdi.

Covid-19 aşısında son durum

korona abartiliyor diyenlere saglik bakani koca dan yanit 765322 5 - Covid-19 aşısı bulundu mu ?işte aşıda son durum

Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı çalışmasıyla ilgili şunları ifade etti; Almanya’daki çalışma Pfizer’ın çalışması. Bu çalışmasıyla ilgili faz3 çalışmasına kadar gelmiş oldular. Bu faz3 çalışması Türkiye’de de başlandı. Türkiye’de 10’a yakın üniversitemiz bu çalışmayı bakanlığımızın izin vermesiyle başlatmış oldu. Çin’de aşıyla ilgili dosyası aşı bilim kurulu tarafından yeterli görülen, faz1 faz2 çalışmaları yapılıp uygun görülen, faz3 çalışması için de müracaat edildi. Bakanlık olarak da izin verdik. Yine 10 merkezde faz 3 çalışması başlamış oldu.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Nebiyan Web Tasarım