cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Nebiyan Yaylası/Aydınpınar Mah/19 Mayıs
tren

Saklı kalmış cennet nebiyan dağı

12.09.2020
694
Saklı kalmış cennet nebiyan dağı

Turuzim bölgesi

Nebiyan Dağı ilçe merkezine 30 Km. uzaklıkta olup, tipik Karadeniz yayla görünümüne sahiptir. Nebiyan Yaylası olarakta anılan alanda; oto tırmanma, yayla turizmi, dağcılık, yürüyüş-tırmanış, foto safariler yapılabilir.

Dağın zirvesi mutlaka görülmesi gereken bir alan olup bölgesindeki en yüksek zirveye sahiptir. Eski dönemlerde yangın kulesi olarak kullanılan yapı ise zirve noktasındaki görülmesi gereken yapılar arasındadır. Bölge ayrıca doğal içme suları ilede ünlüdür.

Bölgenin en yüksek dağı

19 Mayıs İlçesi’ne yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Nebiyan Dağı, bin 224 metre rakımı ile adeta bir oksijen deposu. Nebiyan Dağı’na yolu düşenlerin, bu rakımlara kadar çıktıklarında ilk gördükleri şey eşsiz bir bitki örtüsüyle karşılaşmak oluyor. Bin 224 metre yüksekliğe kadar çıktığınızda ciğerlerinize çektiğiniz oksijen biraz başınızı döndürebilir. Ama endişe etmeyin, kısa süreliğine yaşayacağınız bu durumu adeta cennetten çıkmışçasına gözlerinizin önüne serilen manzara telafi ediyor.

Ne yenir

Nebiyan Dağı’nı ziyaret edenler, bölgede bulunan Nebiyan Sofrası, Ali’nin Yeri ve Şelale Alabalık gibi restoranlarda yeme içme ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilirler. Ayrıca bölgede bulunan restoranlarda saç kavurma ve alabalık menüleri ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra Nebiyan Dağı gezisi esnasında artık markalaşmış olan Nebiyan fasulyesini ve Nebiyan kestanesini de bölge halkının açtığı tezgahlarda birinci elden ulaşmak mümkün.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Nebiyan Web Tasarım