iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Nebiyan Yaylası/Aydınpınar Mah/19 Mayıs
tren

Saklı kalmış cennet nebiyan dağı

12.09.2020
789
Saklı kalmış cennet nebiyan dağı

Turuzim bölgesi

Nebiyan Dağı ilçe merkezine 30 Km. uzaklıkta olup, tipik Karadeniz yayla görünümüne sahiptir. Nebiyan Yaylası olarakta anılan alanda; oto tırmanma, yayla turizmi, dağcılık, yürüyüş-tırmanış, foto safariler yapılabilir.

Dağın zirvesi mutlaka görülmesi gereken bir alan olup bölgesindeki en yüksek zirveye sahiptir. Eski dönemlerde yangın kulesi olarak kullanılan yapı ise zirve noktasındaki görülmesi gereken yapılar arasındadır. Bölge ayrıca doğal içme suları ilede ünlüdür.

Bölgenin en yüksek dağı

19 Mayıs İlçesi’ne yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Nebiyan Dağı, bin 224 metre rakımı ile adeta bir oksijen deposu. Nebiyan Dağı’na yolu düşenlerin, bu rakımlara kadar çıktıklarında ilk gördükleri şey eşsiz bir bitki örtüsüyle karşılaşmak oluyor. Bin 224 metre yüksekliğe kadar çıktığınızda ciğerlerinize çektiğiniz oksijen biraz başınızı döndürebilir. Ama endişe etmeyin, kısa süreliğine yaşayacağınız bu durumu adeta cennetten çıkmışçasına gözlerinizin önüne serilen manzara telafi ediyor.

Ne yenir

Nebiyan Dağı’nı ziyaret edenler, bölgede bulunan Nebiyan Sofrası, Ali’nin Yeri ve Şelale Alabalık gibi restoranlarda yeme içme ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilirler. Ayrıca bölgede bulunan restoranlarda saç kavurma ve alabalık menüleri ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra Nebiyan Dağı gezisi esnasında artık markalaşmış olan Nebiyan fasulyesini ve Nebiyan kestanesini de bölge halkının açtığı tezgahlarda birinci elden ulaşmak mümkün.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Nebiyan Web Tasarım